Zdecydowanie więcej niż gotowe zestawy mebli dostępnych w marketach budowlanych.

Można spotkać się z opiniami, że meble kuchenne na zamówienie, nie różnią się od gotowych zestawów sklepowych i nie warto płacić za nie wielokrotnie więcej. Jest to jednak bardzo błędne przekonanie.
Podstawową przewagą mebli na wymiar jest zdecydowanie wyższa jakość wszystkich zastosowanych materiałów.

Meble gotowe:
– Płyta laminowana, z której wykonane są gotowe meble, jest zazwyczaj znacznie cieńsza (12, 16mm) i zabezpieczona papierową okleiną. Skutkiem tego jest duża podatność na wodę oraz wysokie temperatury. Takie meble są bardzo nietrwałe i wytrzymają najwyżej kilka lat.
– Jakość systemów i okuć jest na bardzo niskim poziomie. Są to elementy, na których producenci zazwyczaj oszczędzają. Jeśli meble są bardzo tanie, nie mogą być dobrej jakości i trwałe!

Meble na wymiar:
Korpusy mebli na wymiar również są wykonane są z płyty laminowanej, ale jej trwałość jest zdecydowanie wyższa. Standardowa grubość takiej płyty to 18 mm, zabezpieczona dodatkowo okleiną PCV, która zapewnia wysoką trwałość mebli przez bardzo długi czas.
Ponadto w meblach na wymiar zazwyczaj stosuje się systemy i okucia od producentów dających dożywotnią gwarancję.

W przypadku mebli kuchennych na zamówienie, podawanie orientacyjnej ceny za metr bieżący jest zupełnym nieporozumieniem. Decydując się na kuchnię na wymiar, dokonujemy wyboru elementów mebli i wyposażenia. Różnice wynikające z wyboru różnych rodzajów frontów i dodatkowych systemów, mogą być bardzo duże, a cena m.b. mebli może różnić się nawet o kilka tysięcy złotych. Dokładną cenę poznamy tylko po sporządzeniu szczegółowej wyceny.